1 червня 2014 року

Лист Міндоходів України від 14.05.2014 р. № 3057/Б/99-99-17-02-02-14

Спеціалісти Міндоходів пояснюють, що особа, яка є підприємцем — платником єдиного податку й одночасно займається незалежною професійною діяльністю, сплачує ЄСВ як фізособа-підприємець. Така особа не має обов’язку щодо обліку та сплати єдиного внеску із сум доходу, отриманого від незалежної професійної діяльності.

Окрім того, контролери наголошують: чинним законодавством не заборонено фізособі, яка провадить незалежну професійну діяльність, бути підприємцем і здійснювати іншу підприємницьку діяльність в рамках, визначених законом. Фізособа, що зареєстрована як підприємець та при цьому провадить незалежну професійну діяльність, в органі доходів і зборів обліковується як фізособа-підприємець із кодом організаційно-правової форми господарювання (ОПФ) 910 «Підприємець — фізична особа».

Однак позиція Міндоходів неоднозначна, оскільки в коментованому листі вони говорять, що базою обкладення ЄСВ є лише підприємницький дохід, а в «ЗІР» — і підприємницький дохід, і дохід від незалежної професійної діяльності.

Детальніше — у коментарі «Як сплачують ЄСВ суб’єкти незалежної професійної діяльності, які є підприємцями-єдинниками», опублікованому в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 102/2014.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»