5 червня 2014 року

Лист ПФУ від 16.05.2014 р. № 13070/05-10 (відповідь на запит редакції)

Ми запитали: як відображати у звітності з ЄСВ (ф. № Д4) оплату навчальних зборів і збереження середнього заробітку за період, коли працівника призвали на військову службу в порядку мобілізації? Чи буде помилкою, якщо таку оплату відобразили однією сумою разом із зарплатою за робочі дні?

ПФУ відповів: за працівниками, викликаними на навчальні збори та призваними на військову службу в порядку мобілізації (на період не довше ніж рік), зберігається середній заробіток, а отже, трудові відносини не перериваються. Водночас, якщо:

  • нараховано оплату за період навчальних зборів (мобілізації), який знаходиться в межах одного календарного місяця, то нарахований середній заробіток відображається разом із зарплатою за робочі дні (якщо вони були в цьому місяці);
  • період, за який нараховується середній заробіток, виходить за межі одного календарного місяця, — сума середнього заробітку, нарахована за майбутній місяць, відображається в таблиці 6 ф. № Д4 окремим рядком із зазначенням місяця, за який її нараховано. Але спеціального коду типу нарахувань для таких виплат не передбачено.

Детальніше — у коментарі «Оплата періоду навчальних зборів і мобілізації у звітності з ЄСВ», опублікованому в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 105/2014, а також тут.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»