Останнім часом з’явилося кілька роз’яснень щодо необхідності відображення зміни прізвища застрахованої особи в таблиці 5 Форми № Д4, що суперечить чинним нормативно-правовим актам. Адже Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454 (даліПорядок № 454), не передбачає процедури зміни прізвища застрахованої особи за допомогою таблиці 5 Форми № Д4.

Така можливість була передбачена до 15 січня 2013 року Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою Правління ПФУ від 08.10.2010 р. № 22-2.

Виключний перелік підстав, за настання яких заповнюється та подається страхувальником таблиця 5 Форми № Д4, визначено п. 4.8 Порядку № 454, і такої причини як зміна прізвища застрахованої особи там немає.

Таким чином, зміна прізвища застрахованої особи у звітності не відображається. У випадку зміни прізвища у звіті за місяць, у якому отримано інформацію про зміну прізвища, у таблицях звіту за Формою № Д4 дані про особу зазначаються відразу з новим прізвищем.

Детальніше про все це ― у матеріалі «Зміну прізвища застрахованої особи в таблиці 5 форми № Д4 не відображають» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 119/2014.