Державна інспекція з праці на власному веб-сайті розмістила відповідь на запитання: чи підлягає оплаті листок непрацездатності, виданий жінці, яка, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працює на умовах неповного робочого часу?

У разі тимчасової втрати непрацездатності застрахованої особи, яка працює в режимі неповного робочого часу в період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, листок непрацездатності оплачується на загальних підставах. Разом із тим, ураховуючи, що застрахована особа в період перебування у відпустці по догляду за дитиною працює за індивідуальним графіком роботи, допомога по тимчасовій непрацездатності надаватиметься за робочі дні (години) згідно із цим графіком, що припадають на дні тимчасової непрацездатності.

Водночас у разі хвороби дитини віком до трьох років листок непрацездатності в період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно з пп. «б» п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455, не видається. Тобто в цьому випадку немає й підстав для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»