З 01.07.2014 р. допомогу при народженні дитини призначатимуть у фіксованому розмірі — 41280 грн. Тобто із цієї дати вона не залежатиме від прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, установленого на день народження дитини, а отже, і не зростатиме пропорційно. Проте сума такої допомоги не залежатиме від того, перша дитина народилась у сім’ї, друга чи третя. На кожну дитину виплачуватимуть лише по 41280 грн.

Як і раніше, одразу всю суму батьки не отримуватимуть. Виплачуватимуть цю допомогу одноразово в сумі 10320 грн, а решту суми — упродовж наступних 36 місяців після народження дитини рівними частинами в порядку, установленому Урядом.

Таким чином, батьки отримуватимуть більшу суму при народженні першої дитини, однак у декілька разів меншу, ніж при народженні наступних дітей у сім’ї.

Проте з 01.07.2014 р. НЕ виплачуватиметься допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. На думку авторів Закону № 1166-VII, її відсутність компенсуватиметься тим, що розмір державної допомоги при народженні дитини буде збільшено.

Однак, навряд чи такі новації порадують батьків, у яких має народжуватися друга або третя дитина.

У зв’язку з тим що виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 липня припиняється, також урегулюють питання щодо сплати ЄСВ за період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Докладніше про це — у матеріалі «Допомога при народженні дитини: як зміниться виплата».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»