Фахівці Міндоходів у листі від 15.04.2014 р. № 6897/6/99-99-19-03-02-15 розглянули питання щодо врахування сплачених відокремленим підрозділом авансових внесків платником консолідованого податку в разі якщо платник податку за підсумками I кварталу не отримував прибуток або отримав збитки, і повідомили таке.

Якщо платник консолідованого податку, який сплачував авансові внески з податку на прибуток, за підсумками I кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку чи отримав збиток, то він припиняє сплату авансових внесків, у тому числі за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, починаючи з квітня звітного року, і враховує суму сплачених авансових внесків за січень – березень звітного року під час визначення податкового зобов'язання за квартал, перше півріччя, три квартали та рік.

Разом із тим сума нарахованого авансового внеску платника консолідованого податку відображається в таблиці 1 додатка ЗП до рядка 13 декларації з податку на прибуток підприємств (без урахування щомісячних авансових внесків, нарахованих за місцезнаходженням філій).

Під час заповнення Розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2013 р. № 39, за квартал, перше півріччя, три квартали та рік сума авансових внесків, нарахованих відокремленим підрозділом за січень – березень звітного року, відображається в рядку 5 і враховується під час визначення показника рядка 6 (для базового звітного періоду — календарний рік).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»