Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів» від 29.05.2014 р. № 1283-VІІ, яким урегулювала порядок накладення стягнення на порушників правил паркування. Із цією метою Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 1521, відповідно до якої:

  • несплата водієм транспортного засобу вартості послуг із користування майданчиками для платного паркування, обладнаними паркувальними автоматами чи автоматичними в'їзними та виїзними терміналами, — тягне за собою накладення штрафу від 136 до 204 грн;
  • паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг, — тягне за собою накладення штрафу від 255 до 306 грн;
  • порушення посадовими особами суб'єктів господарювання, які утримують майданчики для паркування транспортних засобів, визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування — тягне за собою накладення штрафу від 340 до 510 грн;
  • необладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів паркувальними автоматами, автоматичними в'їзними та виїзними терміналами чи іншими засобами контролю за оплатою послуг паркування — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб'єктів господарювання, які утримують майданчики для платного паркування транспортних засобів, від 510 до 680 грн.

За повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого ч. 4 ст. 1521 КпАП, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, передбачено штраф від 1020 до 1700 грн.

Змінами до ст.ст. 6 і 7 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 р. № 3353-XII (далі — Закон № 3353) та ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР до компетенції міських рад і їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій, сільських, селищних рад, їх виконавчих органів віднесено прийняття рішень про розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів та стоянок таксі на вулицях і дорогах населених пунктів, здійснення контролю за дотриманням визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування.

Виконавчі органи Київської, Севастопольської та Сімферопольської міських рад, міських рад міст, що є адміністративними центрами областей, забезпечують розміщення, обладнання та функціонування в межах міст майданчиків для паркування, кількість місць для паркування на яких має становити не менш як 10% кількості населення для міста Києва та не менш як 5% кількості населення для міст Севастополя, Сімферополя та міст, що є обласними центрами (ст. 25 Закону № 3353).

Під час розміщення транспортних засобів на майданчику для платного паркування особи, які розміщують транспортні засоби на майданчику для паркування відповідно до нової ст. 522 Закону № 3353, сплачують вартість послуг із користування майданчиками для платного паркування за кожну годину паркування згідно з тарифом, установленим органом місцевого самоврядування відповідно до порядку формування цих тарифів, затвердженого Кабміном (ця норма не поширюється на осіб, які відповідно до закону звільняються від сплати вартості послуг із користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів).

Відповідні зміни набрали чинності 22.06.2014 р. 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»