Фахівці Міндоходів у листі вiд 18.06.2014 р. № 14357/7/99-99-19-05-01-17 проінформували про те, яким чином операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів і медичних виробів обкладаються ПДВ.

Так, у частині лікарських засобів фахівці міністерства повідомили, що лист-повiдомлення, видане МОЗ України, є пiдставою для пропуску на митну територiю України незареєстрованого лiкарського засобу, водночас обкладення ПДВ таких лiкарських засобiв здiйснюється в загальному порядку за ставкою 20% вiд бази оподаткування.

Стосовно медичних виробів спеціалісти Міндоходів нагадали, що під час проведення операцiй із постачання на територiї України чи ввезення на територiю України медичних виробiв за перелiком, затвердженим КМУ вiд 23.04.2014 р. № 118, обкладення ПДВ здiйснюється за зниженою ставкою 7%.

У разi якщо медичнi вироби вiдсутнi в зазначеному перелiку, їх оподаткування здiйснюється за ставкою 20%.

Щодо оподаткування лiкарських засобів і медичних виробів, дозволених для застосування в межах клiнiчних випробувань, фахівці Міндоходів повідомили таке.

Знижена ставка ПДВ може бути застосована лише за наявностi вiдповiдного дозволу МОЗ України на проведення клiнiчних випробувань.

У разi вiдсутностi дозволу на проведення клiнiчних випробувань ввезення на митну територiю України незареєстрованих лiкарських засобiв, медичних виробiв та/або медичного обладнання з метою проведення клiнiчних випробувань можливе на пiдставi листа-повiдомлення, виданого МОЗ України, разом із тим обкладення ПДВ має здiйснюватися за ставкою 20%.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»