Міндоходів у своєму черговому роз’ясненні пояснило, що для платників податків, які зареєстровані на території Донецької та Луганської областей, діючими нормативно-правовими актами не запроваджено особливостей перереєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) із цих територій. Тому така перереєстрація повинна відбуватися в загальному порядку: шляхом заповнення відповідної реєстраційної картки, подання держреєстратору необхідного пакету документів та сплати реєстраційного збору (див. ст.ст. 29, 45 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV).

Що стосується суб’єктів господарювання, зареєстрованих в АР Крим і м. Севастополі, то вони можуть перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області чи міста Києва за спрощеною процедурою. Для цього юрособа чи фізособа-підприємець, яка зареєстрована на території АР Крим або м. Севастополя, звертається до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях та м. Києві.

Після отримання відповідних відомостей із Єдиного державного реєстру органи доходів і зборів здійснюють взяття на облік платників за їх новим місцезнаходженням/місцем проживання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»