Фахівці Міндоходів у підкатегорії 113.04 «ЗІР» нагадали, що згідно з п. 46.6 ПКУ, якщо в результаті запровадження нового податку чи зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову й митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Наказ Міндоходів від 30.12.2013 р. № 864, яким затверджена нова форма Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку, набрав чинності 21.02.2014 р.

З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для ФСП є календарний рік, то форма декларації з ФСП, затверджена наказом № 864, використовуватиметься для складання звітності починаючи з 01.01.2015 р., у тому числі й для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»