На офіційному сайті Міноборони з’явилося роз’яснення стосовно встановлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцям Збройних сил України, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції.

Зокрема учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці Збройних сил України, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції (відповідно до вимог п. 19 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII, далі — Закон № 3551). Перелік осіб, що є учасниками бойових дій, визначено п. 19 ст. 6 Закону № 3551.

З метою обліку особового складу командиром військової частини видається відповідний наказ (по стройовій частині) про відрядження в райони проведення антитерористичної операції, а також інформація про участь військовослужбовців в антитерористичній операції заноситься до особової справи чи військового квитка та засвідчується командиром військової частини й гербовою печаткою.

Видачу посвідчень учасникам бойових дій військовослужбовцям за відповідними рішеннями буде організовано Департаментом кадрової політики Міністерства оборони України та Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних сил України, а військовозобов’язаним, призваним на військову службу під час мобілізації, — обласними та Київським міським військовими комісаріатами.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»