Верховна Рада України прийняла Проект Закону про правовий статус осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя й обставин, пов'язаних із проведенням антитерористичної операції на території України (реєстр. № 4998-1).

Його нормами передбачено, зокрема, видачу спеціальних посвідок вимушеним мігрантам. Їх видаватимуть територіальні підрозділи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів. Ця посвідка є підставою для отримання державної допомоги в порядку й обсягах, визначених чинним законодавством.

Також окреслено права вимушених мігрантів і неповнолітніх членів сім’ї:

  • на отримання грошової допомоги на себе та кожного з неповнолітніх членів сім’ї в порядку та розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України;
  • на самостійний вибір місця проживання на території України;
  • у разі відсутності можливості самостійного обрання місця проживання на території України — на проживання в місцях тимчасового розселення вимушених мігрантів, отримання в них медичних соціальних та інших послуг у порядку, установленому Кабінетом Міністрів України.

Вимушений мігрант і неповнолітні члени його сім’ї зобов’язані:

  • дотримуватися встановленого порядку проживання в місцях тимчасового розселення;
  • у разі зміни місця проживання — знятися з обліку вимушених мігрантів і протягом 10 робочих днів стати на облік у територіальному підрозділі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів за іншим обраним місцем проживання.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»