Мін’юст наказом «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України» від 12.06.2014 р. № 919/5 уніс зміни до наказів Мін’юсту щодо забезпечення прав і свобод громадян та правового режиму на тимчасово окупованій території України.

Так, відповідно до змінених Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Мін’юсту від 18.10.2000 р. № 52/5, тепер у зв’язку з неможливістю виконувати повноваження відділами держреєстрації актів цивільного стану Криму та м. Севастополя всі необхідні дії із записами цивільного стану за заявами громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України, здійснюються відділами держреєстрації за межами цієї території.

За заявами громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України, державну реєстрацію актів цивільного стану, унесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюють відділи державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх фактичного проживання, перебування.

Унесено зміни й до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Мін’юсту від 12.01.2011 р. № 96/5. Тож із часу прийняття змін анулювання актових записів цивільного стану проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем його зберігання, крім випадків зберігання запису на тимчасово окупованій території України.

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України, подають заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за межами цієї території на їх вибір.

Громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території України, подають заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх фактичного проживання, перебування.

За необхідності внесення змін до актового запису цивільного стану, що зберігається на тимчасово окупованій території України, цей запис попередньо поновлюється у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано відповідну заяву громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території України; у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за фактичним місцем проживання, перебування громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України; у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника.

За заявами іноземців, осіб без громадянства, громадян України, які проживають за кордоном, такий актовий запис цивільного стану поновлюється у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції в місті Києві.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»