Міндоходів у листі від 08.10.2013 р. № 12793/6/99-99-11-02-01-15 указує, що підприємство саме приймає рішення щодо організаційно-правової форми діяльності, зокрема, стосовно створення відокремленого підрозділу (філії). При цьому правова кваліфікація відокремленого підрозділу може передбачати: наявність реєстрації, відокремленого рухомого чи нерухомого майна, рахунків в установі банку.

Однак зазначені кваліфікуючі ознаки не можуть ідентифікувати працівників (агентів) банку як відокремлений підрозділ юридичної особи.

Відповідно до п. 168.4 ПКУ, податок, утриманий із доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України. При цьому такий порядок застосовується всіма юридичними особами, у т.ч. такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, які розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, якими в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання й сплати (перерахування) до бюджету податку.

У разі прийняття рішення про створення відокремленого підрозділу юридична особа повідомляє про це контролюючі органи. Суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі якщо відокремлений підрозділ не вповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов'язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»