Підставою для звільнення мобілізованого підприємця від сплати єдиного податку, ПДФО, а також ЄСВ є такі документи:

  • заява самозайнятої особи;
  • копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

Ці документи слід подати самозайнятій особі протягом 10 днів після її демобілізації до територіального органу доходів і зборів за місцем своєї податкової реєстрації.

Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням обов'язків під час мобілізації, на особливий період, ці документи подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації). Зауважимо, що тут, найімовірніше, потрібно буде надати документ, що підтверджує такий період лікування.

Це передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 р. № 1275-VII.

Про всі нюанси звільнення від сплати податків самозайнятих осіб як тих, що використовують працю найманих осіб, так і тих, що працюють самостійно, читайте в матеріалі «Як мобілізованим самозайнятим особам сплачувати й звітувати за податками і ЄСВ» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 113/2014.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»