У разі якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в контролюючих органах як фізична особа — підприємець із ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Коли ж фізособа зареєстрована виключно як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність, у довідці № 4-ОПП вказується вид професійної діяльності, наприклад, «Приватний нотаріус», «Адвокат» тощо. Якщо така особа одночасно є й приватним підприємцем — зазначається «Фізична особа — підприємець, адвокат».

У зв’язку із цим, у разі внесення змін у дані, що вказуються в довідці за ф. № 4-ОПП (зокрема, зміна даних щодо суб’єкта господарювання), довідка за ф. № 4-ОПП підлягає заміні в контролюючому органі (п. 9.4 розділу IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588).

Для отримання нової довідки № 4-ОПП платник податків подає до контролюючого органу за основним місцем обліку звернення із зазначенням причин заміни та доданою до нього старою довідкою. Контролюючий орган протягом 2 робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику податків нову довідку.

Таку консультацію розмістили в «ЗІР» Міндоходів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»