Податківці в листі від 27.02.2014 р. № 4167/5/99-99-17-02-02-10 роз’яснили нюанси відступлення права вимоги платником єдиного податку.

Відступлення права вимоги — це операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації (пп. 14.1.255 ПКУ).

Операції з відступлення права вимоги належать до операцій особливого виду, для яких п. 153.5 р. III «Податок на прибуток підприємств» ПКУ визначені спеціальні правила оподаткування. Водночас податок на прибуток підприємств входить до переліку окремих податків і зборів, від обов'язку нарахування та сплати яких звільняються платники єдиного податку.

Законодавством не передбачено обмежень щодо відступлення права вимоги платниками єдиного податку, але розрахунки з кредиторами такими платниками можуть здійснюватися лише в грошовій формі, оскільки єдинники повинні розраховуватися за реалізовані товари (роботи, послуги) лише в грошовій формі (п. 296.1 ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»