З 5 червня 2014 року на веб-порталі Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ) розміщено Зведені відомості про рішення органів Комітету щодо визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосувалися спотворення результатів торгів (тендерів), а також щодо можливого подальшого судового розгляду цих рішень, їх перевірки, перегляду органами Антимонопольного комітету України. Про це інформує прес-служба АМКУ.

При цьому АМКУ нагадує, що замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі в процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників та зобов’язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів (кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації) у разі, якщо суб’єкт господарювання — учасник торгів (тендерів) або учасник попередньої кваліфікації протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Однак АМКУ звертає увагу, що законодавством не передбачено надання його органами замовникам або учасникам торгів (тендерів) довідок або інших документів про притягнення чи не притягнення до відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів). Рішення про наявність підстав приймає замовник.

У той же час, розміщені на веб-порталі АМКУ відомості можуть бути враховані замовниками під час прийняття відповідних рішень та учасниками під час участі в процедурах державних закупівель.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»