Загальновідомо, що суб’єкти господарювання, які мають право використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій без використання РРО, зобов’язані подавати «Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій (розрахункових книжок)» за формою № ЗВР-1 (даліЗвіт).

Міндоходів у підкатегорії 109.12 «ЗІР» роз’яснило, що оскільки форма Звіту, який зобов’язані подавати суб’єкти господарювання, що мають право використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій без використання РРО, не передбачає окремої графи для зазначення суми ПДВ, обчисленої за ставкою 7%, то у графах 5, 6 записується загальна сума нарахованого ПДВ, у тому числі за ставкою 7%.

Водночас суб’єкти господарювання, які подають до органів доходів і зборів дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, не зобов’язані подавати Звіт.

Нагадаємо: з 01.04.2014 р. і до 01.06.2014 р. до платників ПДВ, які застосовують ставку 7% до операцій із постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення, не застосовуються вимоги щодо відображення в касовому чеку відомостей про: код ставки ПДВ за одиницею товару; загальну суму ПДВ за кожною позицією (групою товарів); загальну суму коштів, що підлягають сплаті покупцем, з урахуванням ПДВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»