Якщо торгівельна площа підприємства перевищує 20 кв.м, термінал установлюється в обов’язковому порядку незалежно від кількості мешканців населеного пункту, у якому здійснюється торгівля (за повідомленням Головного управління Міндоходів у Волинській області).

Два чинники — площа до 20 кв.м і чисельність менше ніж 25 тис. осіб — не пов’язані між собою, діють окремо один від одного. Тому суб’єктам підприємництва не варто їх пов’язувати при встановленні термінала.

Звільнення від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) передбачено для підприємств торгівлі  з торгівельною площею до 20 кв.м (крім автозаправних станцій), а також для суб’єктів господарювання, які провадять господарську  діяльність  у населених  пунктах  із чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.

Довідково: така норма передбачена постановою КМУ «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» від 29.09.2010 р. № 878.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»