Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, у листі від 20.05.2014 р. № 2943/16/47-14 наголосила, що Правилами надання населенню послуг із газопостачання, затвердженими постановою КМУ від 09.12.1999 р. № 2246 (даліПравила), не визначено, яким чином має надсилатися/вручатися споживачеві письмове попередження про припинення газопостачання (із позначкою про його вручення).

На думку Комісії, письмовим попередженням про припинення газопостачання (із позначкою про його вручення) може бути будь-яке письмове попередження про припинення газопостачання, яке вручається споживачеві під розписку (реєстроване поштове відправлення, а також письмове попередження, вручене споживачу під розписку безпосередньо кур'єром або представником газопостачального підприємства тощо).

Нагадаємо, п. 19 Правил визначено: якщо споживач не сплатив наданих послуг із газопостачання протягом 10 днів після строку, зазначеного в договорі чи платіжному документі, а газопостачальне підприємство протягом наступних п’яти днів не отримало повідомлення про оплату, споживачеві надсилається письмове попередження про припинення газопостачання.

У разі несплати наданих послуг із газопостачання протягом 10 днів після отримання споживачем письмового попередження (з позначкою про його вручення), газопостачальне підприємство має право відключити споживача від газопостачання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»