Міносвіти видав Тимчасовий порядок переведення на навчання студентів, аспірантів і докторантів з вищих навчальних закладів та наукових установ, розташованих на тимчасово окупованій території України від 07.05.2014 р. № 556, згідно з яким здійснюватиметься переведення студентів за бажанням із тимчасово окупованої території до державних вишів України.

Незалежно від курсу (року навчання), переведення здійснюватиметься керівником навчального закладу, до якого переводиться студент, без погодження з МОН або центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якого перебуває такий навчальний заклад.

Якщо у виші відсутні вільні місця на напрямах підготовки, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, переведення здійснюється за рахунок вакантних місць з інших напрямів підготовки.

За відсутності вакантних місць на інших напрямах підготовки (спеціальностях) відповідних курсів (років навчання) керівник навчального закладу звертатиметься до МОН України або центрального органу виконавчої влади, у підпорядкуванні якого перебуває навчальний заклад, із запитом щодо вирішення питання фінансування додаткового обсягу державного замовлення.

Місця державного замовлення на підготовку фахівців, у випадку якщо ВНЗ тимчасово окупованої території та ВНЗ, до якого здійснюється переведення, отримали замовлення від різних державних замовників, перерозподілятимуться в порядку, установленому законодавством.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»