Контролери в листі ГУ Міндоходів у м. Києві від 23.04.2014 р. № 832/0/26-15-17-03-14 роз’яснили особливості сплати єдиного податку під час отримання коштів на рахунок підприємця-єдинника, що перебуває на лікарняному.

Платники єдиного податку груп I і II, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом 1 календарного місяця на рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ПКУ).

У разі отримання такими єдинниками попередньої оплати чи оплати за раніше надані послуги/продані товари в період відпустки або тимчасової втрати працездатності єдинник не втрачає право не сплачувати єдиного податку. Однак такі доходи повинні бути відображені в книзі обліку доходів та, відповідно, у податковій декларації платника єдиного податку.

Водночас, якщо фактичний вид діяльності платника унеможливлює отримання ним коштів під час відпустки або хвороби, наприклад, роздрібна торгівля, надання послуг тощо, такий платник не може звільнятися від сплати єдиного податку в порядку п. 295.5 ПКУ, оскільки отримання коштів є підтвердженням фактичного провадження зазначеної діяльності в період відпустки/хвороби.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»