Відповідно до п. 3.1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з ТВП від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406, у листку непрацездатності мають обов’язково зазначатися такі реквізити:

  • прізвище, ім'я, по батькові непрацездатного (повністю);
  • число повних років (цифрами);
  • стать (підкреслюється);
  • місце роботи: назва й місцезнаходження підприємства, установи, організації (повністю).

У зв’язку із цим виникло запитання щодо особливостей заповнення листка непрацездатності для приватних підприємців. Відповідь надали податківці в листі ГУ Міндоходів у м. Києві від 23.04.2014 р. № 832/0/26-15-17-03-14.

Так, у полі «Місце роботи» листка лікуючий лікар або молодший медичний працівник має вказати прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи — підприємця та місце здійснення його діяльності. Таким чином, назва місцезнаходження підприємства буде «ФОП Іванов Іван Іванович», а місцезнаходження підприємства — місце здійснення діяльності, наприклад, «м. Київ, вул. Ломоносова, 5/7».

Також контролери зауважили, що завіряти копії листків непрацездатності, які надаються до контролюючого органу після закінчення хвороби підприємця, ані податковим органом, ані нотаріусом, ані іншими вповноваженими законом особами чи органами, не потрібно. Адже це не передбачено нормами ПКУ. 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»