Мін’юст наказом від 20.05.2014 р. № 586/784/5 затвердив Порядок здійснення логічного та арифметичного контролю декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Документ визначає процедуру здійснення вповноваженими підрозділами логічного й арифметичного контролю декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі — антикорупційна декларація), а також пов’язаного із цим комплексу заходів, які проводяться за його результатами.

Логічний та арифметичний контроль полягає в установленні арифметичної точності та логічної відповідності між собою задекларованих відомостей. Він має здійснюватися протягом 30 днів із дня подання декларації.

Логічний та арифметичний контроль проводитиметься в три етапи.  Контроль декларації вважається здійсненим після будь-якого з етапів, який став завершальним.

 

Р.S.

Усе було б гаразд, якби не одне «але»…

Із 2015 року перевіркою достовірності відомостей, зазначених в антикорупційній декларації, займатиметься центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (далі — Податкова). Порядок, за яким має проводитися зазначена перевірка, повинна визначити також саме Податкова. Тобто така перевірка замінить логічний та арифметичний контроль антикорупційних декларацій, який мали б проводити вповноважені підрозділи (особи) із питань запобігання та виявлення корупції, які діють у держорганах, їх апаратах, органах місцевого самоврядування та юрособах публічного права (далі — уповноважені підрозділи). Отже, указаний логічний та арифметичний контроль із 01.01.2015 р. вилучать із ч. 6 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-VI.

До того ж проводитися логічний та арифметичний контроль антикорупційної декларації мав би впродовж 30 днів від дати подання такої антикорупційної декларації. А якщо брати до уваги те, що подають антикорупційну декларацію цьогоріч до 1 квітня 2014 року, то такий контроль мав би бути проведений до кінця травня. Затверджений же Наказ з’явився та набирає чинності лише у червні 2014 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»