З огляду на ситуацію, що склалася в АР Крим та м. Севастополі, та у зв'язку з невизначеністю чинності рахунка 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування» (далі — рахунок 3719), відкритого в органах Казначейства на ім'я головних управлінь Міндоходів в АР Крим та м. Севастополі, Казначейством України призупинено перерахування коштів до зазначених регіонів (за інформацією Міндоходів у листі від 09.04.2014 р. № 8255/7/99-99-05-01-03-17).

Таким чином, Міндоходів не має технічної можливості здійснювати підкріплення відповідного рахунка 3719 головних управлінь Міндоходів в АР Крим та м. Севастополі та, відповідно, не може забезпечити реалізацію прав платників ЄСВ, визначених ч. 13 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон). Тобто здійснювати зараховування в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повернення платникам ЄСВ суми помилково сплаченого ЄСВ.

Наказом Міністерства юстиції України «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб — підприємців» від 14.03.2014 р. № 525/5 установлено новий механізм реєстрації, що дозволяє платникам, зареєстрованим на території АР Крим та м. Севастополя, для зміни свого місцезнаходження/місця проживання звернутися до будь-якого державного реєстратора України в областях та м. Києві.

Після взяття на облік за новим місцем реєстрації платники ЄСВ матимуть можливість повернути помилково сплачені кошти ЄСВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»