Фахівці Міндоходів у «ЗІР» нагадали, що згідно з п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.2014 р. № 10 (далі — Порядок № 10), податкова накладна та додатки до неї складаються й надаються за вибором покупця (отримувача) в один із таких способів:
- в електронному вигляді;
- у паперовому вигляді.
У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді вона заповнюється за встановленою формою шляхом:
- або видруковування такої форми із подальшим заповненням її платником податку на додану вартість розбірливим почерком ручкою з чорнилом (пастою) синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних;
- або заповнення її в електронному вигляді з подальшим видруковуванням. Друкована податкова накладна може бути як із клітинками, так і без них.
Оскільки до розділу I податкової накладної уносяться дані в розрізі номенклатури поставки товарів/послуг, і кількість рядків у розділі I податкової накладної не регламентована, платник податку, залежно від виробничої необхідності, може виготовляти й використовувати бланки податкових накладних із необхідною кількістю рядків.
Пунктом 18 Порядку № 10 визначено, що всі примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, і скріплюються печаткою такого платника податку — продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів/послуг і не скріплюється його печаткою.
Якщо через значну кількість рядків розділу I податкова накладна оформлена на декількох сторінках, уповноважена особа підписує та скріплює печаткою останню сторінку такої податкової накладної.