Держпідприємництво в Коментарі щодо Закону України від 09.04.2014 р. № 1193-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 27.05.2014 р. інформує про звільнення підприємців від необхідності проходження зайвих та обтяжливих адміністративних процедур.

Унесено зміни до 38 законодавчих актів України та Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого Законом України від 19.05.2011 р. № 3392 (даліЗакон № 3392).

Законом № 3392 передбачалося 143 документи дозвільного характеру. На сьогодні в Переліку залишається 84 дозвільних документи.

Найбільша кількість документів дозвільного характеру скасовується у сфері управління Мінагрополітики й органів державної влади у їх підпорядкуванні (Держветфітослужба, Держсільгоспінспекція, Держлісагентство, Держрибагентство, Держземагентство). Також скасована значна частина дозволів, які видавалися Мінприроди.

Важливо: відтепер усі погодження, які мають бути частиною дозвільної (погоджувальної) процедури, відбуватимуться без участі суб'єкта господарювання шляхом взаємодії між органами влади.

Закон містить норму, відповідно до якої обов'язок отримання погоджень, висновків та інших документів, які передують отриманню документа дозвільного характеру, буде покладено на дозвільний орган, що оформлює документ дозвільного характеру, без залучення суб'єкта господарювання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»