Задля усунення зайвих обмежень у провадженні господарської діяльності та поліпшення умов ведення бізнесу був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 р. № 1193-VІІ.

Головним посилом закону є те, що підприємці звільняються від необхідності проходження зайвих та обтяжливих адміністративних процедур, оскільки скасовується найбільша кількість дублюючих та неефективних документів дозвільного характеру, зокрема, у сфері управління Мінприроди, Мінагрополітики та органів державної влади в їх підпорядкуванні (у тому числі у сферах поводження з відходами, використання природних ресурсів, обігу харчових продуктів, у зерновому й агрохімічному секторах, а також енергетичній, транспортній сферах тощо).

Серед іншого, уносяться зміни до Лісового кодексу України — скасовується погодження зміни цільового призначення земельних лісових ділянок.

Відповідно до Земельного кодексу України, аби змінити цільове призначення земельних ділянок, необхідно погодити проект землеустрою щодо їх відведення.

Раніше необхідно було погодити спочатку проект землеустрою, а потім, відповідно до Лісового кодексу, і самі зміни цільового призначення, тобто двічі отримати в одних і тих самих органах дозвільні документи. Тепер, із моменту набрання чинності Законом, достатньо раз погодити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в Держлісагентстві.

Водночас залишаються норми щодо відповідальності підприємців за порушення законодавства про природно-заповідний фонд, у галузі охорони атмосферного повітря, земельного законодавства.

Важливим кроком також є те, що суб'єктам господарювання не потрібно самостійно  одержувати документи (погодження, висновки тощо) для оформлення дозвільного документа. Відтепер усі дії, пов'язані з оформленням документів дозвільного характеру, зобов'язані вчиняти відповідні дозвільні органи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»