НКРЕ вважає, що газотранспортні та газорозподільні підприємства кошти отримані, як плата за приєднання, та кошти, отримані від замовника як поворотна фінансова допомога, повинні обліковувати окремо й використовувати їх виключно для будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення) газових мереж, необхідних для створення можливості приєднання об'єктів газоспоживання (газопостачання) замовників (лист від 30.05.2014 р. № 3162/16/47-14).

Отже, законодавством передбачено окремий облік коштів, отриманих від замовників послуг із приєднання, та чітко визначено цільове призначення цих коштів виключно на будівництво газових мереж.

Варто зазначити, що в разі передбачення в проектно-кошторисній документації, у тому числі шляхом її коригування, на газифікацію населених пунктів вуличних мереж із газопроводами-відводами до кожного об'єкту газоспоживання, будівництво таких мереж здійснюється в рамках нестандартного приєднання1 , що, у свою чергу, створить місця приєднання кожного замовника. У такому випадку замовник повинен забезпечити в установленому порядку будівництво та введення в експлуатацію внутрішніх систем газоспоживання.

1 Приєднання до діючих газових мереж об'єктів газоспоживання потужністю більше 16 метрів кубічних на годину та/або на відстань, що перевищує 25 метрів для сільської та 10 метрів для міської місцевості по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»