З 1 липня 2014 року набирає чинності постанова КМУ від 05.04.2014 р. № 83. Цим документом передбачено  надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг (централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води та газопостачання) у зв'язку з підвищенням цін і тарифів на такі послуги. Про це нагадав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов.

Як поінформувала начальник Управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Хоцянівська, компенсація розраховуватиметься як різниця між розміром плати за послуги з газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води в межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги. При цьому право на отримання компенсації матимуть сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні 6 місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї — близько 1190 гривень на 1 особу.

Нагадаємо: для призначення компенсації особа, яка зареєстрована в житловому приміщенні (будинку), має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою та пред’явити паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця чи особи без громадянства.

До заяви додаються:

  • довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
  • довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої в житловому приміщенні (будинку).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»