Фахівці МОН України в листі від 04.04.2014 р. № 1/11-4904 зазначили, що проведення олімпіад фінансується за рахунок державного та місцевих бюджетів (п. 11.1 Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідних робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом МОН України від 29.03.2011 р. № 1099). Під час проведення змагань, учні та керівники команд забезпечуються харчуванням, проживанням за рахунок державного та місцевого бюджетів.

Згідно з п. 11.2, витрати на проїзд в обидва кінці, харчування в дорозі учасників змагань несуть відповідні управління (департаменти) освіти.

Харчування в дорозі здійснюється за рахунок добових, сума котрих визначається постановою КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 р. № 98.

Відповідно до п. 5 зазначеної постанови, передбачено звітування про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт. Проте окремо про звітування щодо використання добових із наданням підтверджуючих документів не йдеться.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»