Фахівці Міндоходів у підкатегорії 109.02 «ЗІР» нагадали: суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій із використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (п. 11. ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР).

Згідно з п. 3.1 р. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 (далі Положення № 614), фіскальний касовий чек на товари (послуги) — це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій під час проведення розрахунків за продані товари (надані послуги).

Обов’язкові реквізити касового чека визначені п. 3.2 Положення № 614.

Водночас при розрахунку за товар раніше придбаним сертифікатом у касовому чеку зазначаються:

  • найменування товару, який реалізується;
  • кількість товару, який реалізується;
  • вартість проданого товару;
  • ставка та сума ПДВ;
  • форма оплати, у якій зазначається «Подарунковий сертифікат» та за потреби — сума коштів, яка доплачується готівкою чи безготівково (кредитна картка тощо).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»