Фахівці ГУ Міндоходів у Львівській області нагадали, що оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб — підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності (п. 177.1 ПКУ).

Ураховуючи те, що отримання фізособою-підприємцем кредиту відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначені строки, протягом строку дії договору кредиту сума кредиту не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.

При цьому фахівці зауважили: якщо сума кредиту не повертається у визначений у договорі термін, вона включається до складу доходів фізособи-підприємця та оподатковується на загальних підставах.

Щодо включення до складу витрат, пов’язаних із поверненням кредиту, спеціалісти дійшли таких висновків: фізособа — підприємець на загальній системі оподаткування не має права включати до складу витрат витрати на погашення кредиту й суми сплачених відсотків, які нараховані платнику податків за користування цим кредитом, незалежно від того, що кредит отримували на провадження підприємницької діяльності.

За попередніми даними НБУ, кількість договорів про іпотечні кредити в іноземній валюті становить 87,1 тис. шт., загальна сума боргу за ними — 46,4 млрд. грн. Кількість договорів про іпотечні житлові кредити в іноземній валюті становить 64,2 тис. шт., загальна сума боргу за ними – 26,4 млрд. грн. Середня вартість одного із зазначених кредитів становить приблизно 45,5 тис. дол. США та 35 тис. дол. США відповідно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»