Кошти, які держава компенсуватиме на оплату житлово-комунальних послуг, не видаватимуться готівкою, а зараховуватимуться безпосередньо на особові рахунки платника ЖКП. Це означає, що в платіжних документах на комунальні послуги зазначатиметься сума з урахуванням компенсації. Про це повідомило Міністерство соціальної політики України на своєму офіційному веб-сайті.

Так, наприклад, до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію (до 1 травня 2014 року) сім’я сплачувала за ці послуги в межах установлених норм — 300 грн на місяць, а після підвищення — 400 грн. Таким чином, розмір щомісячної компенсації становить 100 грн. Це означає, що в «платіжці» за ЖКП так само вказуватиметься сума в 300 грн.

Сума компенсації коливатиметься залежно від сезону. Наприклад, в опалювальний період вона може бути більшою, тоді як літом, коли житлові будинки не опалюються, сума компенсації буде меншою.

Нагадаємо: із 1 липня сім’ям із низькими доходами компенсуватимуться витрати на оплату житлово-комунальних послуг. Це ті сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні 6 місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»