В. о. Президента підписав Закон № 1253-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій документів і виписок з них та справжності підпису на документах», яким уносяться зміни до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій документів.

Прийнятий Закон передбачає розширення переліку випадків засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок із них, справжності підпису на документах не лише нотаріально, а й посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій тощо.

У низці випадків вимоги нотаріального засвідчення копій ускладнюють процедуру оформлення документів і призводять до зайвого матеріального навантаження на осіб, оскільки нотаріальне засвідчення є платним.

Закон скасовує обов’язок нотаріального засвідчення вірності копій близько 15-ти документів, що використовуються в цивільних і господарських відносинах (наприклад, копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, копії установчих документів фізичних або юридичних осіб, які бажають зареєструватися як учасники аукціону, конкурсу; копія ліцензії на право надання послуг із перевезення пасажирів).

Водночас можливість засвідчення копій документів нотаріусом не відміняється.

Закон набирає чинності через 60 днів із дня його опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»