Мета закону — спростити процедуру припинення підприємницької діяльності для фізосіб, зменшивши її строк до 1 дня.

Таке спрощення реалізовано шляхом унесення відповідних змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV (даліЗакон № 755).

Так, зокрема у ст. 47 Закону № 755 «Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням» відтепер не йтиметься про порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог, довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів та/або єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Ідеологія пропонованого заявницького принципу припинення підприємницької діяльності базується на тому, що фізособа, яка припиняє свою підприємницьку діяльність, на відміну від випадку ліквідації юридичної особи, нікуди не зникає. Фізична особа — підприємець не є новим суб’єктом права, відмінним від «просто» фізичної особи. Це лише статус, який суб’єкт — фізична особа може набути чи втратити. Тому фізична особа й після припинення підприємницької діяльності має продовжувати відповідати за своїми боргами, а обсяг такої відповідальності жодним чином не повинен змінюватися.

Закон набирає чинності через місяць із дня його опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»