Народні депутати пропонують унести зміни до ПКУ щодо усунення перешкод для користування землями сільськогосподарського призначення.

Як пояснюють ініціатори проекту Закону: триваюча реформа системи й порядку державної реєстрації прав власності та інших речових прав створила значні перешкоди для ефективного ведення сільського господарства. Зокрема тривалі процедури реєстрації договорів (прав) оренди земель призводять до втрати сільськогосподарськими підприємствами спецрежиму у зв’язку із неможливістю включення вартості сільськогосподарської продукції, вирощеної на незареєстрованих землях, до питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів. Аналогічна ситуація із ФСП.

Це призводить до того, що органи податкової служби роблять такий висновок: при реалізації сільськогосподарської продукції рослинництва, вирощеної на землях, договори оренди (прав) щодо користування яких не зареєстровані в установленому порядку, сума ПДВ від такої реалізації повинна включатися до зобов’язань із ПДВ у загальній декларації. Водночас хибність такого трактування підтверджується, зокрема, висновками, викладеними в листі ВАСУ від 28.12.12 р. № 2614/12/13-12.

До того ж навіть за відсутності державної реєстрації прав на землі сільськогосподарського призначення землекористувачі сплачують податки за такими землями.

Для вирішення зазначених проблем запропоновано скасувати прив’язку визначення походження продукції як власної (власного виробництва) до стану державної реєстрації відповідних договорів (прав), прописавши окремий статус таких земель до їх реєстрації винятково з метою оподаткування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»