НКРЕ постановою від 27.02.2014 р. № 170 затвердила Порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств.

Порядок регулює відносини між побутовим споживачем електричної енергії та енергопостачальником, що здійснює її постачання за регульованим тарифом на території провадження ліцензійної діяльності, які пов’язані з продажем та обліком електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, і розрахунками за неї.

Енергопостачальник, на території провадження ліцензованої діяльності якого розташоване приватне домогосподарство, не має права відмовити побутовому споживачу в купівлі за «зеленим» тарифом електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючою установкою, за умови дотримання споживачем вимог цього Порядку.

Продаж електричної енергії, що виробляється генеруючими установками приватного домогосподарства із сонячної енергії, здійснюється згідно з умовами Договору та не допускається без приладів обліку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»