Міністерство доходів і зборів України нагадало, що відповідно до п. 267.1.1 ПКУ суб’єктам господарювання слід придбати торговий патент для провадження таких видів діяльності:

а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;

б) діяльність із надання платних побутових послуг;

в) торгівля валютними цінностями в пунктах обміну іноземної валюти;

г) діяльність у сфері розваг (окрім проведення державних грошових лотерей).

З метою провадження торговельної діяльності торгові патенти придбаваються окремо для кожного пункту продажу товарів (кожного термінала).

Для придбання торгового патенту необхідно подати до територіального органу Міндоходів за місцем сплати збору (за місцезнаходженням пункту продажу товарів) правильно заповнену заявку, форму якої затверджено наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. № 867.

Наведені в поданій суб'єктом господарювання заявці відомості звіряються працівником органу Міндоходів з оригіналами чи нотаріально посвідченими копіями документів, на підставі яких заповнено таку заявку, під час подання заявки. Водночас оригінали чи нотаріально посвідчені копії документів, пред'явлені суб'єктом господарювання на звірку, в органі Міндоходів не залишаються.

У разі невідповідності відомостей, наведених у поданій суб'єктом господарювання заявці, документам, на підставі яких заповнено таку заявку, або невнесення до заявки всіх необхідних відомостей орган Міндоходів має право відмовити у видачі торгового патенту суб'єкту господарювання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»