З 1 червня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» № 1255-VII. Ним передбачена додаткова підстава для розірвання трудового договору з ініціативи власника чи вповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов, як «припинення повноважень посадових осіб» без наведення конкретних причин такого припинення їх повноважень.

Також установлено мінімальний розмір вихідної допомоги в разі розірвання трудового договору у зв'язку з припиненням повноважень посадової особи в розмірі середньої заробітної плати за шість місяців. Водночас у ст. 99 Цивільного кодексу України встановлено, що «повноваження члена виконавчого органу товариства можуть бути припинені в будь-який час або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень». Для таких посадових осіб пропонується встановити матеріальну відповідальність не «у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього заробітку» (як це передбачено чинною редакцією ст. 132 КзПП), а й за «не одержаний підприємством, установою, організацією прибуток» (зміни до ст.ст. 130, 132, 133 КЗпП).

Окремо встановлено, що посадові особи за шкоду, заподіяну ними господарському товариству, відповідатимуть не «в межах і порядку, передбачених законом та установчими документами товариства» (як це передбачено в чинній редакції ч. 4 ст. 89 Господарського кодексу України), а тільки в межах та порядку, передбачених законом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»