Порядок обліку платників податків і зборів викладено в новій редакції (наказ Мінфіну від 22.04.2014 р. № 462, далі — Порядок). Серед нововведень — скасували обов’язок нотаріально посвідчувати копії деяких документів, які надаються платником податків у разі:

  • отримання іноземною компанією або організацією чи дипломатичною місією майнових прав на нерухомість або землю в Україні, які підлягають оподаткуванню;
  • взяття на облік договору про спільну діяльність;
  • взяття на облік договору управління майном.

У новому Порядку змінено порядок і строки переведення платників податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого, а також зняття з обліку платників податків. Зокрема з набранням чинності нового Порядку дані про прийняття рішення щодо припинення юрособи та підприємницької діяльності фізособи-підприємця контролюючі органи отримуватимуть від державних реєстраторів. Платникам податків не потрібно буде більше подавати пакет документів до Податкової.

Крім того, прописали порядок включення до Єдиного банку даних юридичних осіб відомостей про неприбуткові організації, які повністю фінансуються з бюджету й не мають власних поточних рахунків у фінансових установах. Їх обліковуватимуть з ознакою «не є платником податків». Раніше такі організації могли не обліковуватися в органах Міндоходів.

Порядок № 462 набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Запланований до опублікування в «Офіційному віснику України» № 43 за 06.06.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»