Особи, які планують провадити незалежну професійну діяльність, повинні стати на облік у територіальних органах Міндоходів України як самозайняті особи й отримати відповідну довідку. Зробити це необхідно за місцем свого постійного проживання, — зазначає Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

Арбітражні керуючі як особи, що провадять незалежну професійну діяльність, мають право на відрахування із суми доходу документально підтверджених витрат, необхідних для ведення такої діяльності. Якщо ж у такого платника відсутня довідка про взяття на облік, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Для визначення бази обкладення податком на доходи фізичних осіб розраховується середньомісячний оподатковуваний дохід.

Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як отриманий загальний річний оподатковуваний дохід, зменшений на суму документально підтверджених річних витрат, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких провадилася діяльність.

Оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, проводиться відповідно до положень ст. 178 Податкового кодексу України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»