З метою захисту інтересів споживачів фінпослуг і недопущення порушень законодавства України фінустановами та їх відокремленими підрозділами, що розташовані та/або провадять свою діяльність на території АР Крим і м. Севастополя, Нацкомфінпослуг надала роз’яснення1.

Роз’яснення Нацкомфінпослуг «Щодо діяльності фінансових установ та/або відокремлених підрозділів фінансових установ, що розташовані на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя» від 14.05.2014 р.

Зокрема в роз’ясненні дозволяється фінустановам та/або їх відокремленим підрозділам, що розташовані та/або провадять свою діяльність на території АР Крим і м. Севастополя, провадити діяльність із надання фінпослуг за умови виконання ними законодавства України.

У разі неможливості виконувати вимоги законодавства України на тимчасово окупованій території фінустанови, що розташовані на території АР Крим і м. Севастополя, можуть:

  • змінити своє місцезнаходження та повідомити про це Нацкомфінпослуг у спосіб та строки, визначені законодавством України, що регулює діяльність із надання фінансових послуг
  •  
  • звернутися до Нацкомфінпослуг із заявою про вилучення інформації про таку фінустанову та/або її відокремлений підрозділ із Держреєстру фінустанов у зв'язку з припиненням надання фінпослуг та заявою про анулювання ліцензії (у разі якщо відповідно до закону надання певних фінпослуг потребує ліцензування).

У разі порушення фінустановами та/або їх відокремленими підрозділами законодавства України, що регулює діяльність із надання фінпослуг, до них будуть застосовані заходи впливу, передбачені ст. 40 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 р. № 2664-III. Водночас рішення про застосування заходів впливу прийматиметься з урахуванням наслідків порушення та наслідків застосування таких заходів у кожному конкретному випадку.

Також Нацкомфінплослуг повідомила, що фінустанови та/або їх відокремлені підрозділи, що розташовані та/або провадять свою діяльність на території АР Крим і м. Севастополя, можуть надсилати листи на  електронну пошту Нацкомпослуг: info@dfp.gov.ua

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»