Держпідприємництво України не погодило надісланий Міненерговугілля України проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 950». Так повідомляє прес-служба Держпідприємництва.

Розробником запропоновано встановити кількісні обмеження на імпорт коксівного вугілля в Україну, зокрема встановити квоти на:

  • коксівне вугілля;
  • бітумінозне вугілля (крім коксівного вугілля);
  • вугілля (крім антрациту та бітумінозного вугілля), імпорт якого підлягатиме ліцензуванню у 2014 році.

У Держпідприємництві зауважили, що запровадження режиму ліцензування імпорту товарів та його квотування (кількісне обмеження) є однією з форм втручання держави в зовнішньоекономічну діяльність суб’єктів господарювання.

До того ж ініціювати запровадження режиму ліцензування експорту (імпорту) товарів, у тому числі встановлення квот (кількісних обмежень), є виключним повноваженням Мінекономрозвитку України.

Тобто Міненерговугілля України, проявивши ініціативу розробити й подати на погодження згаданий проект постанови, порушило законодавство про застосування режиму ліцензування.

Крім того, у процесі розгляду Держпідприємництвом проекту постанови на адресу відомства надійшли звернення ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф. Е. Дзержинського», ТОВ «СіАрЕйч Україна» та ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна».

У Держпідприємництві підкреслили, що відповідні зауваження та пропозиції, які направлені також і на адресу Міненерговугілля України, потребують неупередженого розгляду головним розробником проекту постанови.

Разом із тим Держпідприємництво України звернулося до розробника з проханням поінформувати заявників і відомство про результати розгляду звернень зацікавлених сторін.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»