Усе частіше ми почали отримувати запити на проходження курсів 1С. Заради справедливості слід зазначити, що тим не менш залишається досить велика кількість тих, хто не завжди розуміє їх доцільність. Саме через цю причину компанія «Перший БІТ» бачить необхідність у проведенні невеликого лікнепу, присвяченого питанню : що таке курси 1С, для чого та кому вони потрібні?

Усім давно зрозуміло та відомо, що вести бухгалтерський облік вручну в Excel або на коліні в зошиті — не те що вчорашній день, а пережитки сивої давнини. Це й зрозуміло: в епоху наднових технологій не користуватися «благами цивілізації» доволі нерозумно та необдумано. Комп'ютеризація й автоматизація вже проникла в усі сфери людського побуту, а в бізнес-процеси й поготів. У кожному офісі є все необхідне для якісної та комфортної роботи: комп'ютери, принтери, сканери тотщо.

Усі нововведення торкнулися також бухгалтерського обліку — найважливішого показника функціонування підприємства. Із приходом високих технологій у світ обліку та дебетів-кредитів з'явилася необхідність у відповідному програмному забезпеченні, яке дозволило б спростити й прискорити ведення бухгалтерського обліку та пристосувати його до сучасних умов господарювання.

Програмна лінійка 1С пропонує автоматизувати за допомогою своїх рішень усі бізнес-процеси підприємства та бухгалтерський облік зокрема. Бухгалтери по достоїнству (і варто сказати, дійсно є за що) оцінили переваги використання спеціалізованого софта, який задав свого роду стандарт для всіх інших розробників у цій сфері.

Рішення цього вендора отримали свою популярність також тому, що цей продукт може запропонувати ряд окремих рішень виходячи з безпосередніх потреб клієнта. Так, «кадровики» можуть використовувати конфігурацію «1С: Підприємство 8. Зарплата й управління персоналом». Крім того, допрацьовуючи продукти 1С, деякі компанії зайняли свою нішу та вдало в ній ростуть і розвиваються за рахунок розробки та впровадження вузько сегментованих програмних рішень. Так, компанія «Перший БІТ» пропонує своїм користувачам унікальні продукти на базі 1С, але з ухилом під певний сегмент ринку, або продукт «заточується» під конкретну компанію.

І саме на цьому етапі на допомогу приходять спеціалізовані курси, на яких навчають, як правильно користуватися програмою 1С, як виконувати ті чи інші операції, як їх оформляти й уводити в програму. Ці курси складаються з лекційного матеріалу та практичних занять.

На лекціях надають інформацію про важливі аспекти бухгалтерського обліку, які необхідно засвоїти й знати, щоб працювати бухгалтером щонайменше на невеликому підприємстві. Щодо практичних занять, то для них розробляється певний комплекс вправ і дій, які потрібні для засвоєння навичок і вмінь, отриманих у процесі лекцій.

Зараз курси 1С відвідують багато людей, різноманітність професій яких просто вражає. Наразі велика кількість професіоналів, які досягли успіхів за своєю базовою спеціальності, також відвідують курси 1С. Це пов'язано з тим, що зараз керівники підприємств не хочуть наймати великої кількості робітників і витрачати більше коштів на виплату заробітної плати. Їм вигідніше, щоб один працівник виконував дещо більший і різноманітний масив роботи. Звичайно, вони за цю роботу доплачуватимуть. Проте це все одно обійдеться дешевше, ніж платити дві зарплати двом різним працівникам.

Нині ерудовані й освічені люди перебувають у великій пошані. Слід зазначити, що курси доцільно відвідувати не тільки тим людям, які вже отримали професію, але й тим, хто ще її отримує. Ми маємо на увазі студентів, які безпосередньо навчаються на майбутніх бухгалтерів.

Можемо сказати, що в університеті надають більше теоретичних знань, ніж практичних навичок. Тому фахівці-бухгалтери, закінчивши університет, виходять із нього не дуже пристосованими до реальної роботи в межах реального підприємства.

Дуже важливою проблемою є також те, що згідно з навчальною програмою в університеті виділяється невелика кількість занять, пов'язаних з освоєнням програми 1С. І цих занять вистачить, щоб дати лише загальне уявлення про програму, не заглиблюючись у її зміст.

Ще одним, можливо, найважливішим аспектом у процесі навчання майбутніх бухгалтерів є безпосередньо самі викладачі. Іноді в університеті працюють викладачі-теоретики — тобто ті, що теоретично володіють основним матеріалом, необхідним для передачі знань студентам, але не працювали, використовуючи ці знання на практиці. Однак теорії без практики не існує. Тому дуже важливо, щоб студентам їх профільний предмет викладав той фахівець, який безпосередньо займається бухгалтерським обліком на практиці, оскільки викладач-теоретик не може дати студентам тих практичних навичок, без яких не може обійтися жоден бухгалтер на підприємстві.

Небезпека також полягає в тому, що викладач-теоретик може не стежити за змінами в законодавстві так пильно, як фахівець-практик. Останній повинен постійно бути в курсі всіх останніх новин і нововведень, тому що сфера діяльності бухгалтера часто може піддаватися трансформаціям через зміни в законодавстві. На доказ цього доцільно згадати, скільки змін приніс нам новий Податковий кодекс.

Тобто бухгалтер повинен бути обізнаним у всіх сучасних змінах, дізнаватися, цікавитися, постійно стежити за законодавством у сферах, що стосуються бухгалтерського обліку, і пристосовуватися до нововведень. Бухгалтер не має права здавати позиції, стояти на місці, оскільки це призведе до того, що він відстане від свого часу й уже буде нікому не потрібен.

Молоді фахівці, як і працівники зі стажем, повинні крокувати «в ногу із часом». На цьому етапі розвитку інформаційних технологій курси 1С — це єдине, що допоможе їм систематизувати й доповнити знання, необхідні для їх подальшої роботи та побудови сталого майбутнього.

Отже, доцільно зазначити, що курси 1С можуть знадобитися будь-якій людині, незалежно від її професії. Адже ніколи не відомо, які зміни можуть відбутися в житті й роботі людини, пов'язані з процесами, які виникають у сучасних ринкових умовах і вимагають пристосування до них.

 

Компанія «Перший БІТ»

 

 

 

Довідка про компанію:

«Перший БІТ» — міжнародна ІТ-компанія, відомий розробник і постачальник програмних рішень для автоматизації процесів обліку та управління на підприємствах будь-якого масштабу й виду діяльності. Компанія працює 15 років на ринку та пропонує своїм клієнтам кращі світові практики з автоматизації бізнес-процесів.

Ключовий напрям діяльності компанії — розробка та впровадження систем управління бізнес-процесами з урахуванням галузевих особливостей підприємств.

У продуктовій лінійці компанії понад 50 власних галузевих програмних розробок.

Філіальна мережа «Першого БІТа» постійно розширюється й на сьогодні налічує вже понад 70 офісів у 41 місті 7 країн світу — Росії, України, Казахстану, Гонконгу, ОАЕ, США та Канади. Це забезпечує ефективний обмін досвідом і доступність якісних послуг і сервісів широкому колу користувачів. На рахунку наших фахівців понад 120 000 успішно реалізованих проектів з автоматизації обліку й управління.

Серед клієнтів компанії «Перший БІТ»: SkyMall, Ocean Plaza, LG, «Індезіт Україна», «АВК», «Житомирські Ласощі», «Миколаївгаз», «Слов'яночка» та багато інших.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»