З 1 червня 2014 року набирає чинності постанова КМУ від 07.05.2014 р. № 148, якою визначено особливості регулювання відносин у сфері електроенергетики на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя.

Відповідно до цієї постанови, єдиним продавцем електроенергії до АР Крим та м. Севастополя визначено державне підприємство «Укрінтеренерго». Електроенергія, закуплена «Укрінтеренерго», продаватиметься кримським електропередавальним підприємствам згідно з укладеними двосторонніми договорами купівлі-продажу електроенергії.

Водночас КМУ заборонив оптовому постачальнику здійснювати закупівлі електроенергії в її виробників, які розташовані на тимчасово окупованій території, і проводити розрахунки з такими виробниками, зокрема з погашення заборгованості минулих періодів.

Електропередавальні підприємства, що провадять діяльність на тимчасово окупованій території, зобов'язали зокрема:

  • продавати електричну енергію, що закуплена в «Укрінтеренерго», а також у виробників електричної енергії та/або інших суб’єктів господарської діяльності, розташованих на тимчасово окупованій території, споживачам електричної енергії та іншим суб’єктам господарської діяльності, розташованим на тимчасово окупованій території, за договірними цінами;
  • здійснювати погашення заборгованості за електричну енергію, що закуплена в оптового постачальника за минулі періоди, яка виникла на підставі укладених відповідно до законодавства двосторонніх договорів купівлі-продажу електричної енергії.

Передбачено, що ця постанова діятиме до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»