Нещодавно НБУ зобов’язав закрити свої відділення в Криму. Принаймні до 06.06.2014 р. всі вітчизняні банки мають це зробити. Водночас, як роз’яснює Правління НБУ у своїй постанові від 06.05.2014 р. № 260, банки через свої ще не закриті відділення можуть здійснювати небанківські операції.

Зокрема відокремлені підрозділи банків, що знаходяться в процедурі припинення їх діяльності та закриття на території АР Крим та м. Севастополі, можуть приймати кошти від фізосіб-позичальників для виконання ними своїх зобов'язань перед банками, якщо такі операції є закінченням технологічного циклу конкретних кредитних операцій, виплачувати кошти за вкладами, у т.ч. у разі дострокового їх виконання на вимогу вкладників, тощо.

Що стосується іноземних банків, які здійснюють свою діяльність на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя як юридичні особи або через відокремлені підрозділи, то кореспондентські відносини з такими банками мають бути припинені з 06.05.2014 р. — дня набрання чинності постановою Правління НБУ від 06.05.2014 р. № 260.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»