Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті видаватиме сертифікат кваліфікації міжнародним автоперевізникам та фахівцям, що призначені відповідальними за організацію та безпеку перевезень у цьому сполученні.

Наразі спеціалісти Мінінфраструктури й Укртрансінспекції готуються до запровадження сертифікатів компетентності.

Головною вимогою до професійної кваліфікації за обсягами та рівнем підготовки є достатні знання, щоб у рамках закону ефективно займатися діяльністю міжнародного автомобільного перевізника. Тобто перевізник має володіти такими предметами як комерційне та фінансове управління підприємством, технічні стандарти й операції, безпека дорожнього руху, доступ до ринків, елементи торгового, соціального та трудового, цивільного й податкового законодавства тощо.

Професійну кваліфікацію на транспорті менеджери підтверджуватимуть шляхом успішного складання обов’язкового письмового екзамену, а за необхідності й усного. Іспити проводитимуться відповідно до діяльності ліцензованих автомобільних перевізників, і прийматиме їх Укртрансінспекція.

На сьогодні Укртрансінспекція розробляє Порядок проведення іспиту на професійну придатність осіб, відповідальних за надання послуг із міжнародних автомобільних перевезень, взявши за основу досвід європейських колег Державної інспекції дорожнього транспорту Литовської республіки.

Відтак уже найближчим часом до ринку міжнародних автомобільних перевезень допускатимуться лише кваліфіковані спеціалісти, а в подальшому — і до ринку внутрішніх перевезень.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»