Фахівці Міндоходів у «ЗІР» роз’яснили особливості відображення в податковому обліку з ПДВ сум орендної плати за використання державного майна орендодавцем, якщо орендар розподіляє суму орендної плати.

Зокрема спеціалісти зауважили: державне чи комунальне підприємство — орендодавець на дату виникнення податкових зобов'язань із ПДВ виписує податкову накладну на всю суму орендної плати, яка підлягає розподілу, незалежно від того, чи орендар сам розподілятиме суму отриманої орендної плати, чи всю суму орендної плати ним буде перераховано на поточний рахунок орендодавця, якщо така операція є об'єктом оподаткування.

Якщо на операцію з оренди державного майна поширюються норми пп. 196.1.15 ПКУ, податкова накладна не виписується, оскільки податкові зобов'язання не нараховуються.

Нагадаємо: згідно з пп. 196.1.15 ПКУ, вилучені із числа об'єктів оподаткування операції з оплати орендної плати чи концесійного платежу за договорами відповідно до оренди чи концесії цілісного майнового комплексу державного чи комунального підприємства (його структурного підрозділу), якщо орендодавцями або концесієдавцями за договорами виступають органи державної влади чи органи місцевого самоврядування, а платежі відповідно до закону зараховуються до Державного бюджету України або місцевого бюджету.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»